КВАСНЕВСЬКИЙ ЧЕКАЄ, ЩО КУЧМУ БУДЕ ПОКАРАНО?

Понеділок, 30 вересня 2002, 19:28
Президент Польщі Олександр Кваснєвський занепокоєний як внутрішньою ситуацією в Україні, так і підозрами про продаж зброї до Іраку. Він також додав, що у нього є надія, що ці звинувачення не підтвердяться, інформує Польська агенція пресова.

У вівторок Кваснєвський зустрінеться з прем'єр-міністром Польщі Лешиком Міллером та міністром закордонних справ Польщі з метою обговорення ситуації в Україні і польської зовнішньої політики стосовно офіційного Києва. На цій зустрічі має бути вирішено питання, чи поїде прем'єр-міністр Міллер 3 жовтня до Львова на зустріч зі своїм українським колегою Анатолієм Кінахом.

"Із занепокоєнням спостерігаємо за тим, що відбувається [в Україні], для нас найбільш болючим є факт звинувачень, висунутих Україні про порушення санкцій ООН. Ми чекаємо, що Україна з'ясує цей факт. І сподіваємося, що ці звинувачення не підтвердяться. Якби виявилося, що звинувачення справжні, то ми чекаємо, що особи, відповідальні за це, будуть покарані", - сказав Кваснєвський у польському місті Ольштині.

На думку Кваснєвського, можливе порушення Україною санкцій щодо поставок зброї до Іраку спрямовано також проти Польщі, і це порушення мало б "далекоглядні наслідки".

При тому Кваснєвський додав, що Україні потрібно дати шанс на остаточне з'ясування цього питання. Президент Польщі сказав, що він занепокоєний внутрішньою ситуацією в Україні. На його думку Польща, яка має досвід розв'язування проблем шляхом діалогу і компромісів, могла б допомогти України у цій проблемі.

"Я прихильник того, щоб не повертатися до України спиною. Ми повинні зберегти високу активність, ми повинні переконувати наших закордонних партнерів, щоб вони також були активними щодо України... Тому що ми знаємо, що люди міняються, влада міняється, а самостійна Україна залишиться назавжди", - сказав Кваснєвський.

Українська правдаpowered by lun.ua