"Наша Україна" створить Фонд для журналістів

П'ятниця, 11 жовтня 2002, 19:07
Українські політики мають не лише декларувати підтримку свободи слова, але створити в Україні таку політичну систему, яка б гарантувала демократію, вважає лідер блоку "Наша Україна" Віктор Ющенко. "Для "Нашої України" - це громадянська позиція, а не просто політичне кредо", - заявив Ющенко в інтерв'ю "Телекритиці".

Він також повідомив, що "щодня до "Нашої України" звертаються десятки представників ЗМІ, особливо з регіональних видань, з проханням підтримати їх у боротьбі проти тотальної цензури". "Те, що журналісти повстали ПРОТИ "темників", замовчування фактів, табу на ПЕВНІ теми та прізвища - це професійний мужній крок", - зазначив Ющенко.

Як голова блоку він зазначив, що "має ініціативу створення Фонду підтримки журналістів" і "пропонує представникам ЗМІ розглянути цей проект, який має назву "Територія без цензури". "Це буде аполітичний проект, мета якого - допомогти журналістам, що постраждали від цензури. Мова йде, в першу чергу, про те, щоб дати шанс журналістам самореалізуватися, працювати по професії, доносити свою позицію до читача, слухача, глядача", - зазначив Ющенко.

Блок "Наша Україна" також розглядає можливість надати журналістам для публікації їхніх матеріалів, "які з тих чи інших причин не потрапили до ЗМІ" - квоти у медіа, які передбачені для народних депутатів статтею 18 Закону "Про статус народного депутата України".

"Наша Україна" також планує "на законодавчому рівні підтримувати всі законопроекти, направлені на розвиток незалежних ЗМІ", зазначив він.

"Тому чекаємо пропозиції представників ЗМІ щодо формування і роботи Фонду. Гарантуємо, що врахуємо думку кожного, кому не байдужа свобода слова в Україні", - зазначив Ющенко.powered by lun.ua