У Києві напали на кореспондентку Washington Times

1 перегляд
Понеділок, 14 жовтня 2002, 12:11
У неділю, 6 жовтня в Києві було скоєно напад на кореспондента американської газети The Washington Times Наталію Федущак.

Близько 8 години вечора пані Федущак поверталася до себе додому. У її сумці знаходився диктофон, на якому було тільки що записане інтерв'ю, де обговорювалися питання, пов'язані з можливим продажем України зброї Іраку.

Разом з Наталією Федущак у будинок, де розташована її квартира, увійшов добре одягнений молодий чоловік з інтелігентною зовнішністю. Він пішов за журналісткою у ліфт, а потім і вийшов за нею на шостому поверсі.

Біля квартири він зажадав, щоб вона віддала йому сумку. Наталія Федущак відмовилася виконати вимогу грабіжника. Вони обоє схопилися за сумку, у якій, крім диктофона, знаходилися її документи та гроші. Так вони боролися кілька хвилин, поступово наближаючись до сходів. Кореспондентка The Washington Times послизнулася та впала. На галас виглянули сусіди, і грабіжникові довелося утекти голіруч.

У міліції записали опис нападника, але не поцікавилися ані ім'ям пані Федущак, ані її координатами.

"Я б хотіла думати, що це звичайне пограбування, яке хотів зробити наркоман, якби не дві речі", говорить Наталія Федущак. "По-перше, напередодні ввечері я говорила по телефону про статтю, що я б хотіла написати про Ірак і корупцію. А потім я взяла інтерв'ю на ту ж тему. Напад відбувся через кілька годин після інтерв'ю. А по-друге, на мене напали в будинку в центрі міста, де досить дорогі квартири. Сусід, що прожив у тому будинку понад 20 років, говорить, що нічого подібного ніколи не відбувалося".

На думку журналістки, з огляду на недавні події в Україні, "ніколи не можна сказати точно", чи мала ця атака налякати кореспондентку, або пані Федущак дійсно стала жертвою звичайного злочину.

The Washington Times

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua