Чорновіл: Вашингтон всерйоз розглядає можливість арешту Кучми

Вівторок, 15 жовтня 2002, 16:18
Адміністрація Джорджа Буша всерйоз розглядає можливість видачі міжнародного ордера на арешт президента Кучми, заявив у вівторок депутат Верховної ради Тарас Чорновіл, що повернувся зі США, пише Газета.ru

За словами Чорновіла, в адміністрації США розглядають можливість застосування санкцій за незаконну торгівлю зброєю не до України в цілому, а лише до її президента і його оточення, оскільки Вашингтон дуже стурбований інформацією про продаж з особистого дозволу Кучми Іраку сучасних систем ППО в обхід санкцій РБ ООН.

Одним із засобів тиску на українського президента і його оточення в Білому домі, за словами депутата Черновола, розглядається арешт їхніх банківських рахунків за кордоном, порушення низки кримінальних справ і оголошення цієї групи осіб персонами нон-грата в США й інших країнах.

Поява інформації про порушення кримінальної справи вже завдало репутації Кучми непоправний збиток, пише це Інтернет-видання. У середу він збирався відвідати з коротким візитом Варшаву, де мав намір провести переговори з президентом Польщі Олександром Кваснєвським і представником ЄС Хав'єром Соланою. Передбачалося, що захід стане спробою діалогу між українською владою й опозицією. Влада на ній представлятимуть голова адміністрації президента України Віктор Медведчук, секретар РНБО Євгеній Марчук, держсекретар МЗС Олександр Чалий. Від опозиції заявлені Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, Олександр Мороз, Геннадій Удовенко і Борис Тарасюк.

За останньою інформацією з Польщі, Кваснєвський після порушення проти Кучми відразу декількох кримінальних справ відмовився від особистої зустрічі з українським президентом.powered by lun.ua