США стурбовані цензурою в Україні

6 переглядів
Середа, 16 жовтня 2002, 12:30
США все ще "стурбовані цензурою засобів масової інформації, що здійснюється в Україні на рівні держави", і закликають українську владу удосконалити проект закону про ЗМІ, надати журналістам доступ до державної інформації і припинити політичне цензурувания, повідомляє Держдепартамент США на сайті в інтернеті з посиланням на доповідь постійного представника США в ОБСЄ посла Стефана Майникеса.

"Ми розуміємо, що такі побоювання стали особливо гострими серед українських журналістів, починаючи з вересня", - говориться в доповіді, яку посол США в ОБСЄ запропонував Постійній Раді цієї організації.

У доповіді аналізується становище зі свободою слова в кількох країнах, що є членами в ОБСЄ, включаючи Узбекистан, Таджикистан, Азербайджан, Туркменістан, Казахстан, Україну, Молдову, Бєларусь і Росію.

У доповіді говориться, що США вітають обговорення за круглим столом представниками української влади, журналістами і представниками ОБСЄ проекту законодавства про ЗМІ.

"Нам не слід недооцінювати ту важливу роль, що виконують журналісти, забезпечуючи наших громадян інформацією, нам варто підтримувати журналістів у всіх їхніх функціях", - підкреслює у своїй доповіді Майникес.

Серед "позитивних зрушень" Майникес відзначає проведення в Ташкенті (Узбекистан) конференції по проблематиці ЗМІ в Центральній Азії.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua