Американці разом з Піскуном прослуховуватимуть записи Мельниченка

Середа, 16 жовтня 2002, 16:04
Генеральний прокурор України Святослав Піскун повідомив про досягнуті з правоохоронними органами США домовленості "працювати разом" над плівками екс-майора держохорони Миколи Мельниченка.

Про це він завив у середу в ході телефонного моста між Україною і США, де генпрокурор перебуває з візитом.

"Ми також звернулися з документом про міжнародну правову допомогу з проханням надати або оригінали запису, або завірені нотаріусом копії, тому що це - цифрові записи, і чекаємо відповіді з цього запиту", - сказав генпрокурор.

Відповідаючи на питання журналістів, Піскун повідомив, що не зустрічався в США з Мельниченком.

У ході телефонної розмови з українськими журналістами в середу зі США, Піскун також повідомив, що в ході його візиту в Америку досягнута домовленість з американськими правоохоронними органами про те, що "усі пояснення" з приводу звинувачень України в незаконному продажі зброї Іраку, будуть "дані по закінченні робіт міжнародної американо-британської групи експертів в Україні".

Відповідаючи на питання журналістів, чи володіє США іншими доказами торгівлі озброєннями, крім плівок Мельниченка, Піскун сказав: "Є абсолютні докази того, що не продавала".

Він також спростував інформацію, розповсюджену раніш народним депутатом Тарасом Чорноволом про те, що в США вирішується питання про порушення кримінальної справи щодо президента України Леоніда Кучми.

За словами Піскуна, у ході візиту він зустрічався із заступником генпрокурора США, головою карної палати, представниками Мін'юсту, "ніхто про це розмови не вів".

Державний секретар МЗС України з питань європейської інтеграції Олександр Чалий звернувся до всіх учасників міжнародної конференції "Україна в Європі" з проханням допомогти Україні сісти за стіл переговорів із США, щоб з'ясувати питання щодо ідентифікації плівок екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка. Про це Чалий заявив у своєму виступі на цій міжнародній конференції, що проходить у Варшаві 15-16 жовтня під патронатом президента Польщі Олександра Кваснєвського і Верховного представника Євросоюзу з питань зовнішньої політики та безпеки Хав`єра Солани.

За словами Чалого, США зараз не виявляють такого бажання. Він пояснив також, що це питання дуже важливе у контексті з'ясування проблеми щодо начебто продажу Україною радарних установок "Кольчуга". Він вкотре наголосив, що Україна готова запросити міжнародних експертів, провести весь необхідний комплекс експертиз для з'ясування цього питання.

Чалий також закликав світову спільноту дуже обережно ставитися до проблем, пов'язаних з нерозповсюдженням зброї. Він нагадав, що Україна має добру волю щодо цього, підтвердженням чого є відмова України від ядерної зброї.

Інтерфакс-Україна, УНІАНpowered by lun.ua