Чорномирдін шантажує Кучму трубою в обхід України

Середа, 23 жовтня 2002, 12:02
Питання про будівництво Росією газопроводу в обхід України "знято підписанням документів" про створення міжнародного газотранспортного консорціуму, однак якщо українська сторона буде затягувати з реалізацією домовленостей, Росія "буде змушена" повернутися до цього варіанту, вважає посол Росії у Києві Віктор Чорномирдін.

У вівторок ввечері у прямому ефірі телеканалу ICTV Чорномирдін підкреслив, що "сьогодні Україна має таку потужну систему (газотранспортну) і повинна її підтримати у надійному стані". На його думку, газотранспортний консорціум не тільки дозволить це зробити, але "зобов'язаний, за це і беруться - зробити так, щоб система була, насамперед, надійною".

Посол відзначив, що "потужна газотранспортна система" України довжиною більше 35 тис. км, що має більш 70 компресорних станцій, вимагає "щорічно, для того, щоб підтримувати у робочому, і не просто у робочому, а у надійному стані" мінімум від $1,5 млрд. до $2 млрд. вкладень. "Для однієї країни це буде накладно", - підкреслив він.

Він висловив також переконання, що процес створення міжнародного консорціуму не буде затягуватися. "Ну, не повинен він затягуватися. Ну, як може затягуватися, коли є документи підписані. Є другий документ, що підписали два господарських органи - НАК ("Нафтогаз України") і "Газпром" про створення цього консорціуму, який буде створений", - сказав Чорномирдін.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua