АТАКА КЛОНІВ НА "ДЗЕРКАЛО ТИЖНЯ"

Середа, 23 жовтня 2002, 18:21
Уночі з вівторка на середу передплатники електронної версії "Дзеркала Тижня" одержали понад 500.000 непрошених e-мейлів. Такого висновку дійшла "Лабораторія №8", що забезпечує технічну підтримку сайту ДТ. Це сталося внаслідок хакерської атаки, яку професійним сленгом називають traffic redirect — тобто перескеровування поштових пакетів.

"Ми відбиваємо десятки нападів на сайт щодня, — говорить IT директор Лаб8 Володимир Михалко, — але основний захист сайту "Дзеркала" розраховано на хуліганські вихватки, а не на танковий прорив! Доведеться надалі враховувати таку можливість..."

Керівництво газети, відомої своєю незалежною позицією, вважає, що в черговий раз "наступили комусь на мозолю". "Ми не виключаємо, що напад на наш сайт — це реакція на позицію газети і, зокрема, на останній номер тижневика, — допускає перший заступник редактора ДТ Юлія Мостова. — Нам шкода, що інтернет-передплатники "Дзеркала" потерпіли внаслідок цієї диверсії. Сподіваємося, що розуміння нашою читацькою аудиторією вітчизняних реалій нас лише згуртує".

Цікаво, що цієї ж ночі сталася наймасованіша атака хакерів за всю історію світової Мережі. Напад на 13 основних серверів скоєно за сценарієм, схожим на український, — перескеровування пакетів користувачів. Із цього приводу ведеться розслідування, до справи підключилося ФБР.

Українська правдаpowered by lun.ua