Немає комітету по цензурі, нема і цензури – Зінченко

П'ятниця, 25 жовтня 2002, 15:22
Заступник голови парламенту Олександр Зінченко заявляє, що ознак політичної цензури в Україні немає.

У п'ятницю на семінарі для регіональних ЗМІ він зауважив, що формальних ознак цензури в Україні не існує: "У нас немає держкомітету, який направляє вам вказівки, кого показувати, а кого - ні".

На переконання Зінченка, проблема полягає в іншому - це економічні відносини та неврегулювання законодавства з цього питання у повному обсязі. Він висловив сподівання, що, максимум, за рік це питання буде вирішено.

При цьому віце-спікер зауважив, що "у підцензурних ЗМІ" немає шансів вижити на ринку, оскільки глядач все одно шукатиме об'єктивну інформацію. Водночас Зінченко переконаний, що проблеми з цензурою можна вирішити демократичними перетвореннями.

Крім того, відповідаючи на запитання одного з керівників регіонального телеканалу, чи зобов`язаний він надавати ефір представнику політичної сили, якщо він наполягає, "особливо, якщо це комуніст", Зінченко сказав, що сьогоднішнє законодавство не передбачає надання ефіру представникам політичних партій, і тому ЗМІ не зобов`язані надавати їм ефір.

Зінченко висловився за необхідність "виписання" норм закону, які б регламентували виступи різних політичних сил у ЗМІ. Віце-спікер вважає неправильним, коли представник від якоїсь партії "ходить по всім 225 округам" і вимагає час для ефіру.

UNIANpowered by lun.ua