Після розслідування "Кольчуг" НАТО знову подружиться з Україною

Понеділок, 28 жовтня 2002, 14:05
НАТО "готове і планує продовжувати стратегічне партнерство з Україною", заявляє помічник генерального секретаря з питань оборонного планування Північно-атлантичного альянсу Едгар Баклі.

"Країни-члени альянсу зобов'язалися продовжувати стратегічне партнерство з Україною, ми також готові і плануємо продовжити нашу співпрацю в питаннях оборони", - сказав він у ході прес-конференції в понеділок в Ялті, відповідаючи на питання журналістів, чи вплине на відносини України з альянсом інцидент, пов'язаний з обвинуваченнями України в постачанні озброєнь до Іраку.

При цьому Баклі нагадав, що дане питання "є серйозним", у зв'язку з чим НАТО вже висловило свою стурбованість.

Він також зазначив, що "дуже скоро" будуть отримані результати роботи міжнародної комісії, яка досліджувала в Україні це питання.

Разом з тим Бакслі висловив надію, що Україна буде в числі учасників саміту НАТО в Празі (21-22 листопада). "Засідання в Празі дуже важливе, і ми сподіваємося бачити Україну в числі його учасників", - підкреслив він.

Зі слів заступника секретаря РНБО Сергія Пирожкова, в проекті документа під назвою "План дій Україна-НАТО", який, як планується, буде підписаний в ході засідання комісії Україна-НАТО в рамках празького саміту, також відсутнє це питання (про перегляд відносин України і НАТО). "Проект документа вже готовий, в цей час він узгоджується в штаб-квартирі альянсу, і в нього це питання не включено", - сказав він.

"Україна очікує, що в ході празьского саміту буде подано хороший сигнал, що стратегія нашої співпраці є довгостроковою, зрозумілою і прийнятною для членів альянсу", - відзначив заступник секретаря РНБО.

Пирожков зазначив, що Україна "в повному обсязі" забезпечила потреби експертів в цьому питанні. Він також сподівається, що зроблені висновки "будуть адекватно розглянуті країнами-членами НАТО".powered by lun.ua