З листопада українці не матимуть змоги слухати ВВС, "Німецьку хвилю" та "Свободу"?

1 перегляд
Четвер, 31 жовтня 2002, 14:31
У листопаді в Україні може бути запроваджене ліцензування ретрансляції програм іноземних телерадіокомпаній. Таке рішення ухвалила у середу ввечері Нацрада України з телерадіомовлення, повідомляє "Німецька хвиля".

Як пояснив один із членів Нацради Віктор Понеділко, наразі ще невідомо, чи буде потрібно кожній українській телерадіостанції отримувати окрему ліцензію на ретрансляцію, чи це буде лише додаток до ліцензії.

За словами Понеділка, йдеться не про заборону, а про легалізацію іноземного мовлення, що захистить ретрансляторів від довільних звинувачень.

Натомість, директор київського радіо "Континент", яке ретранслює програми "Німецької хвилі", ВВС та "Голос Америки", Сергій Шолох вважає, що прийнятий до роботи Нацрадою документ має цілу низку недоліків та надмірно узалежнює українських мовників від чиновництва.

Зокрема, за словами Шолоха, за цим положенням, Нацрада має публікувати список програм, дозволених до ретрансляції, що за логікою, означає необхідність аналізу всіх програм геть усіх телерадіоканалів світу. До того ж, як каже Сергій Шолох, Нацрада хоче отримати право змінювати формат мовника, що, на думку директора "Континенту", порушує права телерадіостанцій на творчий пошук.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua