Янукович подписал договор о поддержке с 8 фракциями

23 перегляди
Середа, 20 листопада 2002, 20:07
Фракції парламентської більшості підписали в середу угоду з кандидатом на посаду прем'єр-міністра України Віктором Янковичем, повідомив лідер фракції партії промисловців і підприємців і "Трудова Україна" Сергій Тігіпко.

За його словами, документ підписали всі лідери фракцій більшості, крім лідера групи "Демократичні ініціативи" Степана Гавриша, що не був присутній на зустрічі з об'єктивної причини.

Тігіпко підкреслив, що в угоду були внесені незначні виправлення і всі принципові положення залишилися незмінними.

Він висловив думку, що вже наступного дня після голосування по кандидатурі Януковича фракції приступлять до формування уряду. Остаточне рішення по цьому питанню буде прийнято вже на наступному тижні, вважає депутат.

Лідери фракцій, сказав Тігіпко, обговорюють питання про можливий перерозподіл комітетів одночасно з формуванням коаліційного уряду.

Він уточнив, що в підписаній угоді не йдеться про перерозподіл посади глави Державної податкової адміністрації.

Як повідомлялося, згідно з документом, при формуванні коаліційного уряду розподіл посад у Кабінеті Міністрів України проводиться на основі пропорційного представництва депутатських фракцій, груп і позафракційних народних депутатів, що входять до складу постійно діючої парламентської більшості.

У перелік посад у Кабінеті Міністрів, що не підлягають розподілові, включаються посади міністра внутрішніх справ, міністра оборони, міністра закордонних справ і міністра юстиції України.

У перелік посад, що підлягають розподілові, включається посада глави правління Національного банку України.

Депутатські фракції і групи - члени постійно діючої парламентської більшості, - представники яких зараз перебувають на посадах у Кабінеті Міністрів України, мають пріоритетне право (за умови, якщо конкретна особа залишається на цій посаді) на заміщення названих посад у складі коаліційного уряду в межах своїх квот.

Розподіл посад у Кабінеті Міністрів України проводиться на основі положень цього протоколу спільно (у пакеті) з розподілом посад у Верховній Раді.

Сторони у випадку формування коаліційного уряду на названих підставах зобов'язуються підготувати і підписати політичний договір про співробітництво і солідарну відповідальність між парламентською більшістю і Кабінетом Міністрів України.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua