АНДРІЙ ШЕВЧЕНКО ОЧОЛИВ МЕДІА-ПРОФСОЮЗ

1 перегляд
Субота, 30 листопада 2002, 18:00
У суботу на установчому з'їзді у Києві був створений медіа-профсоюз й обраний його голова. Ним став журналіст Андрій Шевченко. За це рішення проголосували 49 членів-засновників профспілки, які були присутніми на з'їзді.

Основною метою діяльності профспілки є "представництво і захист професійних, трудових і соціально-економічних прав членів профспілки".

У статуті закріплено, що профспілка гарантує робочі місця членам профспілки, повинна забезпечувати безпеку журналістів, а також повинна створити юридичну службу для захисту інтересів своїх членів і проводити незалежну експертизу умов роботи журналістів.

Членами Київського незалежного медіа-профсоюзу можуть стати фізичні особи, "які займаються творчою діяльністю у засобах масової інформації" незалежно від їхньої форми власності і господарювання, а також студенти, що проходять професійну практику, і особи, що звільнилися зі ЗМІ у зв'язку з виходом на пенсію або з тимчасовою втратою працездатності. Роботодавці не можуть бути обрані до керівних органів медіа-профсоюзу.

Серед шести первинних організацій медиа-профсоюзу - УТ-1, інформаційне агентство УНІАН, телеканал "1+1", інтернет-видання "Телекритика".

На з'їзді також обраний комітет профспілки, до якого увійшли, зокрема, Шевченко, Альбіна Трубенкова (УНІАН), Сергій Гузь, Наталя Лігачова ("Телекритика"), Данило Яневський і Андрій Тичина ("1+1"), Віктор Уколов (Громадське радіо).

Протягом наступного тижня профспілка, як очікується, буде зареєстрована офіційно, а у січні заплановане проведення загального всеукраїнського установчого з'їзду, на якому буде створено Всеукраїнська профспілкова організація творчих співробітників ЗМІ.

Голова професійної медіа-спілки Андрій Шевченко раніше працював на "Новому каналі" ведучим новин.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua