Півмільйона доларів США за вихід з "Нашої України" - Оробець

П'ятниця, 20 грудня 2002, 12:10
Народний депутат, член фракції "Наша Україна" Юрій Оробець заявляє, що за вихід з фракції Віктора Ющенка йому пропонували 500 тисяч доларів США.

В інтерв'ю "Німецькій хвилі" Оробець заявив, що всі депутати, які вийшли з його фракції, зазнавали тиску з боку влади. За його словами, інколи шантаж та залякування були спрямовані проти членів їхніх родин. За словами Оробця, йому самому пропонували півмільйона доларів за вихід з фракції Ющенка.

Він зауважив, що згідно з рішенням фракції, всі ці депутати мають скласти свої повноваження, що має не лише стримати від подібних кроків інших, а й упередити силовий тиск на решту членів "Нашої України".

Як повідомляє "Німецька хвиля", політолог Віктор Небоженко вважає, що навіть новий закон про вибори, який жорстко пов'язує статус депутата з тією політичною силою, в лавах якої він переміг на виборах, був би неспроможний упередити переходи депутатів до інших фракцій: "Наразі цьому запобігти неможливо. Бо перебігають переважно бізнесмени", - зауважує політолог. На його думку, такі випадки стануть рідкістю тоді, коли в парламент ітимуть професійні політики, а моральна відповідальність перед виборцями стане не менш суворою, ніж закон.

УНІАНpowered by lun.ua