12 лютого FATF остаточно вирішить долю України?

Середа, 15 січня 2003, 10:48
Європейська група аналізу в межах Міжнародної групи з протидії відмиванню злочинних доходів (FATF - Financial Action Task Force on Money Laundering) 12 лютого в Парижі визначить, чи виправила Україна недоліки у своєму законодавстві у боротьбі з відмиванням "брудних" грошей для скасування рекомендованих наприкінці минулого року санкцій.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомило джерело в іноземному дипломатичному корпусі.

Як повідомив держсекретар Міністерства фінансів і голова Держдепартаменту фінансового моніторингу Олексій Бережний в інтерв'ю тижневику "Бізнес" цього тижня, для позитивного рішення FATF необхідно до його засідання в лютому внести зміни в Кримінальний кодекс, прийняті поки в першому читанні.

Крім того, вимагає виправлень і закон "Про банки і банківську діяльність" у частині деталізації обов'язків банків щодо ідентифікації клієнтів.

Україна знаходиться в "чорному" списку FATF як країна, що не сприяє боротьбі з відмиванням "брудних" грошей. FATF 19 грудня 2002 року рекомендувала країнам-членам організації ввести санкції щодо України в зв'язку з недостатньою боротьбою з відмиванням "брудних" грошей.

Слідом за цим міністерство фінансів США заявило про намір увести санкції щодо України і з 23 грудня протягом місяця вивчає відкликання фінансових інститутів США на два можливих їхні варіанти.

Відповідно до першого, вони будуть зобов'язані ідентифікувати і реєструвати справжніх або бенефіціарних власників рахунків, по яких проводяться операції, у випадках, якщо власник рахунка має адресу в Україні; з рахунка в США на рахунок в Україні (або в зворотному напрямку) перелічуються $50 тис. і більш.

Другий варіант передбачає ширші вимоги, що зобов'язуватимуть фінансові інститути США ідентифікувати і реєструвати справжніх власників рахунків, що беруть участь в електронних фінансових трансакціях на суму $50 тис. і більш.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua