Цього року у Росію можна їздити без закордонного паспорта

Середа, 15 січня 2003, 16:37
Росія й Україна поки не визначили навіть попередніх термінів введення нового порядку взаємних поїздок по закордонних паспортах.

"Принаймні, з 1 липня 2003 року, всупереч повідомленням, що з'являються, цього не відбудеться", - заявили у середу дипломатичні джерела у Москві. Раніше українські ЗМІ повідомили, що Росія запропонувала Україні ввести з 1 липня 2003 року новий порядок перетину кордону по закордонних паспортах.

Російські дипломати не підтвердили, але і не спростували дані повідомлення. Вони лише відзначили, що "у середині січня говорити про 1-ше липня як про дату переходу на закордонні паспорти вже пізно".

"Люди у Росії й Україні повинні бути проінформовані про майбутню зміну порядку взаємних поїздок як мінімум за 6 місяців до вступу у силу відповідної домовленості, якої поки ще немає ні в якій формі - ні усно, ні на папері", - відзначили дипломати.

Вони підтвердили, що експерти двох країн, дійсно, ведуть переговори про скорочення переліку документів, за якими громадяни двох країн будуть їздити до Росії й України, і про наступний перехід на поїздки тільки по закордонних паспортах.

"Перехід на використання закордонного паспорта у взаємних поїздках - це вимушений захід, зумовлений необхідністю боротьби з нелегальною міграцією" - пояснили дипджерела.

При цьому вони підкреслили , що "хоча терміни введення нових правил поки не узгоджені, однак тим росіянам і українцям, які не мають закордонного паспорта, вже варто замислитися про його оформлення".

Зараз відповідно до угоди між РФ і Україною про взаємні поїздки 1997 року громадяни двох країн, незалежно від мети поїздки, можуть в'їхати на територію Росії й України за декількома документами, які засвідчуть особу і підтверджують громадянство: закордонним і внутрішнім паспортами (у тому числі радянського зразка, при наявності вкладного листа з районного паспортного столу, що підтверджує російське громадянство), за свідоцтвом про народження (для дітей), за посвідченням особи (для військових).

Для громадян інших держав СНД наявність закордонного паспорта при в'їзді в Україну стало обов'язковим з 1 січня 2002 року.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua