Україна планує ввести статус "закордонного українця"

Четвер, 16 січня 2003, 12:02
Верховна Рада України має намір надати офіційний статус 12 мільйонам українців, що є громадянами різних держав світу. Це передбачено проектом закону, який парламентарі планують ухвалити в четвер. Крім того, пропонується дозволити етнічним українцям безвізовий в'їзд на територію України.

Законопроектом заплановано запровадження посвідчення "закордонного українця". Цей документ видаватиметься МЗС та консульськими установами на підставі відповідного звернення та документів, що підтверджують українське походження. Термін дії посвідчення – 10 років.

"Закордонні українці" зможуть в'їжджати в Україну та перебувати на території країни впродовж чотирьох місяців без письмових запрошень і віз. Передбачені й інші пільги.

Представник фракції "Наша Україна" Тарас Чорновіл вважає, що ухвалення цього закону покращить контакт між Україною та діаспорою: "Формування статусу "українця закордонного" дає можливість українській державі потім втручатися у певній мірі у внутрішні справи тих держав, де українців у той чи інший спосіб притісняють". Щоправда, деякі політики ставляться до цієї ініціативи скептично.

Заступник голови громадського об'єднання "Путь православних" і екс-депутат Юрій Болдирєв пропонує спочатку дати чітке визначення, хто є українцем.

Німецька хвиляpowered by lun.ua