У ПАРЄ заявили про цензуру в Україні

Вівторок, 28 січня 2003, 12:54
Доповідача Парламентської асамблеї Ради Європи зі свободи слова "досить непокоїть" ситуація в українських медіа. Про це вона заявила в ході сесії ПАРЄ в Страсбурзі.

Як повідомила під час виступу в ході слухань про свободу слова в Європі доповідач ПАРЄ Тутті Ізогокана-Азунмаа, вона мала зустріч з українськими журналістами, "які зазначили, що пресинг на пресу посилився і має місце політична цензура".

Доповідач ПАРЄ повідомила про намір України внести поправки до закону про пресу згідно з рекомендаціями Ради Європи. "Корисною була б зустріч між представниками Ради Європи та парламентарями у Києві", - також сказала вона.

Тутті Ізогокана-Азунмаа звернулася до Комітету міністрів Ради Європи, щоб оприлюднити доповідь про ситуацію в Україні (внутрішній документ Ради Європи, який готувався в кінці 2002 року).

У підготовленому звіті ПАРЄ про свободу слова в Європі Україна, крім описової частини, зустрічається у двох пунктах рекомендацій:

"3. Насилля залишається способом залякування журналістів, які проводять розслідування, або зведення рахунків між конкуруючими політичними та економічними групами, для яких деякі засоби масової інформації виступають у ролі "найманців". Викликає занепокоєння велика кількість випадків нападу або вбивства журналістів у Росії. Насилля також застосовувалось останнім часом у Вірменії, Грузії, колишній Югославській Республіці Македонія та Україні. Неприйнятним є те, що не було досягнуто істотного прогресу у розслідуванні злочинів, вчинених раніше, наприклад вбивства Георгія Гонгадзе в Україні.

5. Інші форми юридичного переслідування, зокрема такі, як позови про захист честі та гідності або непропорційно великі штрафні санкції, які ставлять засоби масової інформації на межу виживання, продовжують поширюватись у деяких країнах Такі випадки останнім часом були зафіксовані в Азербайджані, Білорусі, Росії, Україні та Хорватії..."

Як повідомлялося, група українських журналістів та експертів під час перебування у Страсбурзі домоглася реєстрації поправок до звіту ПАРЄ про ситуацію зі свободою слова в Європі. У них, зокрема, зазначається про підготовку в адміністрації президента України інструкцій для мас-медіа.

Голосування щодо звіту ПАРЄ про свободу слова в Європі та внесення до нього поправок має відбутися після обіду.

УП, Страсбург


Поїздка журналістів до Страсбургу була організована за підтримки Фонду "Відродження"

powered by lun.ua