Мирослава Гонгадзе не проти подати в суд на Кучму, але не все так просто

Вівторок, 28 січня 2003, 19:44
Вдова українського журналіста Георгія Гонгадзе Мирослава не відмовляється від ідеї подати позов проти президента України Леоніда Кучми, спікера Верховної Ради Володимира Литвина і глави Державної податкової адміністрації Юрія Кравченка.

Про це вона заявила на прес-конференції у вівторок у Страсбурзі.

Разом з тим, за її словами, у цій справі виникли деякі юридичні труднощі. Зокрема, відповідно до американського законодавства, де Мирослава Гонгадзе одержала притулок, позов можна подавати на особу, якщо в цій країні зафіксована його юридична або фізична присутність.

Гонгадзе також підкреслила, що за два роки розслідування у справі про убивство її чоловіка жодного результату немає.

Вона також нагадала про наявність попереднього звіту експерта з питання про розслідування убивства Гонгадзе Ганса Християна Крюгера, який направив "багато питань до Генеральної прокуратури й отримав у відповідь багато обіцянок", зокрема, про можливість доступу родичів до матеріалів справи.

За словами Гонгадзе, Ганс Християн Крюгер планує у квітні відвідати Україну. Вона підкреслила, що убивство її чоловіка це "не одиничний випадок - це система", додавши, зокрема, що за цей час відбулися убивства таких журналістів як Ігор Александров (керівник телекомпанії "ТОР" у Слов'янську Донецької області) і Михайло Коломієць (керівник інформагентства "Українскі Новини").

Інтерфакс-Україна

powered by lun.ua