ПЛАН РОСІЯН ВДАВСЯ. КУЧМА ОБРАНИЙ ГОЛОВОЮ РАДИ ГЛАВ ДЕРЖАВ СНД

Середа, 29 січня 2003, 13:47
Президент України Леонід Кучма обраний головою Ради глав держави Співдружності Незалежних Держав, повідомив журналістам президент Росії Володимир Путін.

У середу, виступаючи із заявою перед пресою після закінчення зустрічі глав держав СНД у Києві, Путін повідомив, що Кучма обраний одноголосним рішенням учасників зустрічі глав держав СНД.

Путін на зустрічі з журналістами повідомив, що Кучма вибраний з ініціативи російської делегації. Російський лідер, пояснюючи пропозицію РФ обрати Кучму, зазначив, що він пропонував це зробити ще на саміті у Кишиневі, але тоді не всі були згодні.

"По-перше, я зробив цю пропозицію без узгодження з іншими главами держав, а вони побоювалися, що цей крок приведе до ослаблення СНД. У мене інша логіка. Україна - велика держава в СНД і друга за обсягом економіки. До того ж у статуті записаний принцип ротації. Цього не було, і це була помилка Росії. Якщо ми хочемо, щоб всі країни СНД відчували свою причетність, то вони повинні і бачити можливість прямого ефективного впливу", сказав президент Росії

До обрання Кучми головами Ради глав держави СНД були президенти Росії - спочатку Борис Єльцин, а потім Володимир Путін.

Президент України Кучма у свою чергу, повідомив, що подякував за своє обрання і сказав, що "буде відповідально ставитися до своїх обов'язків як голови Ради Співдружності Незалежних Держав".

На думку українського лідера, його обрання пов'язане з тим, що на попередньому саміті СНД у Кишиневі він "висунув ряд принципових пропозицій з реформування економічної складової співпраці" у рамках Співдружності.

Зустріч затяглася майже на 2 години.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua