Хорошковський в США визнає втрачені Україною можливості

Четвер, 30 січня 2003, 10:49
Поки ще завчасно говорити про якісь помітні зрушення у поновленні на вищому рівні стратегічного партнерства українсько-американських взаємин, заявив міністр
економіки та європейської інтеграції Валерій Хорошковський у своєму виступі в середу у центрі Карнегі в США.

"Буду вважати реальним результатом нашого Економічного комітету, який проходить сьогодні, відновлення довіри між нашими країнами, або хоча б початок цього відновлення. Я не розраховую на те, що ми вирішимо всі питання на цьому комітеті. Абсолютно ні. Дивляться, що пропонує уряд, яка його програма, і очікувати, що прямо зараз ми вирішимо всі питання... Звичайно, ми не очікуємо", цитує Радіо Свобода виступ українського міністра.

На запитання, чи вважає він, що негативні повідомлення в західній пресі, холодне ставлення західних урядів до України є якоюсь західною змовою чи вину за це несе влада України, він відповів: "Це втрачене очікування, на мій погляд. Якщо згадувати 1991 рік, то відношення до України, на мій погляд, було дуже теплим, може, навіть набагато теплішим, ніж до інших країн колишнього Радянського Союзу. І це наша вина, що ми втратили ці можливості, наша вина, що ми втратили час. І ми на сьогоднішній день або виправимо цю ситуацію, або знову будемо відчувати цей холод протягом ще багатьох років".

Як зазначили американські спостерігачі, присутні на зустрічі з міністром Хорошковським, – так, як це було в останні роки адміністрації Клінтона, так само й адміністрація президента Буша очікує не нових обіцянок, а радше реальних дій із боку влади України й виконання прийнятих домовленостей та угод, скерованих на піднесення рівня країни до міжнародних норм і стандартів. Причому, як вони наголосили, йдеться не про якісь нові передумови, а лише про ті, давно обіцяні й визнані українською стороною як необхідні заходи щодо ринкових перетворень, демократизації, свободи слова тощо.

Іншим важливим завданням під час візиту міністр Валерій Хорошковський визначив справу вступу України до Світової організації торгівлі. Експерти вказують, що якщо українська влада запровадить у життя усі обіцяні реформи та заходи, то не буде проблем із підтримкою із боку Сполучених Штатів та інших впливових країн – членів СОТ.

Міністр економіки Валерій Хорошковський вказав також на стратегію, яку планує застосувати новий уряд України у внутрішньополітичній діяльності: "Ми прийняли рішення для себе йти шляхом маленьких перемог, а не шляхом великих обіцянок".

Як передає кореспондент УП, українська делегація ще має заплановані робочі зустрічі у держдепі США, міністерствах фінансів і торгівлі, у раді національної безпеки США, в адміністрації президента Буша, у торговій палаті США та з окремими представниками Конгресу.

30 січня міністр ПЕК Сергій Єрмілов планує представити у Вашингтоні проект нафтоперегонної лінії "Одеса-Броди-Гданськ". Незабаром, 18 лютого цей проект заплановано представити також у Європі, у Брюсселі.

У п'ятницю 31-го січня Хорошковський проводитиме брифінг про стан україно-американського економічного співробітництва в приміщенні "Радіо Свобода".powered by lun.ua