СНД відмиє Кучму від справи Георгія Гонгадзе?

Четвер, 30 січня 2003, 18:20
Президент України Леоніда Кучма, обраний головою Ради країн СНД, сподівається таким чином поліпшити свій зіпсований міжнародний імідж керівника держави, на якого вже практично не зважають в країнах Заходу.

Таку думку в інтерв'ю "Німецькій хвилі" висловив берлінський політолог Александер Отт. Посаду глави Ради країн СНД німецький експерт назвав радше маловажливою.

На думку Отта, обійнявши її, Леонід Кучма хоча й зможе репрезентувати величезний пострадянський простір, однак нових або додаткових повноважень не отримає. Політолог зазначив, що російські президенти Єльцин та Путін, які вже займали цю посаду, не змогли скористатися нею задля виведення співдружності зі стану повільного вмирання, в якому СНД перманентно перебуває.

Існують великі сумніви, що це вдасться й Кучмі, вважає політолог, наголошуючи зокрема на тому, що ще три-чотири роки тому важко було уявити, що Кучму могли обрати на цю посаду: "Тоді у Кучми був ще досить значний авторитет, й орієнтувався він швидше на Захід. Але за останні роки, особливо після вбивства Георгія Гонгадзе, внутрішньополітичного неспокою в Україні і сильного тиску опозиції Кучма шукає прикриття саме з боку СНД", - підкреслив Александер Отт.powered by lun.ua