Азаров повертається з Парижа. Із санкціями чи без?

Четвер, 13 лютого 2003, 10:53
Українська делегація на чолі з першим віце-прем'єром, міністром фінансів Миколою Азаровим повертається до Києва з Парижа, де вона брала участь у засіданні FATF, на якому розглядалося питання про зняття санкцій відносно України.

У цей час у Києві поки ще немає офіційного підтвердження інформації про те, що FATF рекомендує деяким країнам-членам цієї організації скасувати санкції, введені відносно України, повідомили агентству Інтерфакс-Україна у четвер у Кабінеті Міністрів.

Додаткова інформація з'явиться після повернення української делегації у Київ.

Як повідомили раніше у штаб-квартирі FATF у Парижі, оприлюднення офіційного рішення сесії цієї організації з українського питання заплановане на п'ятницю, 14 лютого.

Тим часом, посол Німеччини в Україні Дітмар Штюдеман у середу підтвердив, що рішення Міжнародної організації з протидії відмиванню "брудних грошей" (FATF - Financial Action Task Force on Money Laundering) буде позитивним для України.

Разом з тим, зі слів Штюдемана, "Україна деякий час буде контролюватися у плані імплементації законодавчих рішень, тих законів, які були прийняті". Він повідомив, що в Україну буде направлена місія експертів, які "напевно пересвідчаться у тому, що це дійсно так".

Як відомо, FATF 20 грудня 2002 року рекомендувала країнам-членам організації ввести санкції відносно України за недостатню боротьбу з відмиванням "брудних грошей". Ряд країн-членів FATF вже заявили про намір ввести такі санкції. Для їх скасування Україна посилила закон про боротьбу з відмиванням грошей, Кримінальний кодекс і закон про банки і банківську діяльність.

Членами FATF є 29 країн світу, серед яких США, Канада, Великобританія, Німеччина, Бельгія, Франція, Нідерланди, Бразилія, Іспанія, Швейцарія, Швеція, Мексика, Австрія, Данія, Японія.

Німеччина зараз головує у FATF.powered by lun.ua