Росія тільки готується отримувати дивіденди з "режиму" Кучми

Середа, 26 лютого 2003, 12:09
Депутат Держдуми Росії В'ячеслав Ігрунов пояснює дії України на зближення з Росією хиткістю нинішньої влади у Києві.

"Наскільки я розумію, нинішній режим вельми нестійкий. Ми маємо справу з неефективною державною владою. Ця неефективна українська державна влада розвиває відносини з Росією з метою власної стабілізації", - відзначив Ігрунов в інтерв'ю "Українській правді", коментуючи причини зближення між Україною і Росією, яке спостерігається в останні роки.

В'ячеслав Ігрунов є заступником глави комітету Держдуми у справах СНД.

"Подивіться, скільки урядів в Україні змінилося, скільки з них були ефективними. Подивіться, криза Гонгадзе… Все це можливе тому, що влада ухвалює не дуже ефективні рішення. І, з іншого боку, дуже пронизана корупцією. І, з третього боку, дуже мало ефективних політиків перебуває в структурі влади. І влада потребує посилення, внутрішньої трансформації, необхідний прихід нових політиків, які більше думають про загальнонаціональні інтереси, але і володіють високою кваліфікацією".

З його слів, в такій ситуації інтереси України "співпали" з інтересами Росії. Кроки Москви на зближення з Києвом Ігрунов прокоментував так: "Передусім, це викликано розумінням на самій верхівці російської еліти, що Україна є природним партнером для Росії. І що тут необхідно домогтися максимального ефекту в зближенні економік і політичних ліній".

Ігрунов вважає "теоретично можливим", що сильна Росія отримає більше переваг від цього зближення з ослабленою Україною.

"Чому ні? Сьогодні це не так, тому що при всьому зближенні Росія прощає борги. Поки Росія не отримала жодних переваг від зближення з Україною. Але ситуація може змінитися. Я це не виключаю".

З його слів, "точно так відбувається у всьому світі". "Американські вчені підрахували, що англосаксонський світ через нееквівалентний обмін і ті правила, які вони встановили у світі, отримують на 15% більше прибутків, ніж це пояснюється їх виробництвом. Тобто сильні в кінцевому підсумку отримують переваги від своєї сили", - сказав Ігрунов.

"Українська правда"powered by lun.ua