В таборі опозиції все більше прихильників гарантій для Кучми. Тільки б він пішов

Четвер, 27 лютого 2003, 13:52
Лідер партії "Собор" Анатолій Матвієнко пропонує "нульовий варіант" як початок переговорів із владою.

Для початку діалогу із владою, заявляє Матвієнко, треба "призупинити всі розслідування, не стільки щодо бізнесменів "у законі" чи інституцій, скільки щодо президента. Почати переговори про формат зміни влади, виходячи з державних інтересів і безпеки. Сьогодні Кучма бореться за гарантії, ми – за Україну"

В інтерв'ю "Львівській газеті" він таким чином пояснює необхідність "нульововго варіанту": "Це новий формат широких домовленостей. Марафон протистояння знесилює Україну. Зовнішні сили, і не тільки Росія, зацікавленні в результаті боротьби по лінії влада– опозиція, вони хочуть збільшити сфери контролю над нашою державою ще до виборів. Неефективність цієї системи вже очевидна, конституційні зміни назріли давно. Але влада хоче гарантій"

Він "хотів би", щоб весняний етап "Повстань, Україно!" завершився достроковими виборами президента". "Але гасло "Кучму – геть!" уже не потрібне. Понад 90 відсотків громадян сьогодні ствердно відповіли на це питання для себе", переконаний Матвієнко.

Депутат вважає, що 9 березня – "це не найважливіша із акцій нового етапу "Повстань, Україно!". "Ми мусимо говорити з народом, що буде після Кучми. Результат не в масовості виступів. Я пропоную "нульовий" варіант – початок широких домовленостей із владою. Потім ми зможемо говорити, чи піднімати народ масово проти, чи лише інформувати про перебіг переговорів", додав він.

Він з "жалем" констатував, що на передодні весняних акцій протесту "не змінилася ні конфігурація, ні, технологія взаємодії між ними(опозиціонерами - УП)". На його думку, "у форматі "трійки", і "четвірки" опозиційні сили мали б діяти більш злагоджено". "Тим більше, часто доводиться говорити про формулу 3 + 0", додав він.

Кажучи про майбутню координацію зусиль опозиції під час президентських виборів, Матвієнко висловив впевненість, що і Мороз, і Тимошенко зможуть зняти свої кандидатури на користь Ющенка "під узгоджену програму".

"Сьогодні під кандидата треба готувати команду і програму. Кандидат з командою сформують цілий комплекс змін, до Конституції зокрема. На користь такого єдиного кандидата і Тимошенко готова поступитися, і Олександр Мороз. Під узгоджену програму кандидата і його команди, з комплексом наступних конституційних змін системи влади... Без об'єднання Ющенко не пройде".

Він також вважає, що зараз Україні "не вигідно", щоби Тимошенко самостійно йшла на вибори. В цьому випадку, вважає він, "вона посяде 3– 4 місце, і це вигідно для партії". "Далі конструктивна критика наступної влади – нові парламентські вибори, як наслідок – потужна фракція у новій Верховній Раді. І опісля молодий політик Юлія Володимирівна легко проходить у наступні президенти. Але чи вигідно це Україні – ні!"powered by lun.ua