З відчаю Ющенко пише листи Кучмі, Януковичу та Литвину

Четвер, 27 лютого 2003, 14:53
Припинити порушення прав і свобод українських громадян, "покласти край терору з політичних мотивів" – такі вимоги "виконати свій конституційний обов'язок" висунув українській владі лідер блоку "Наша Україна" Віктор Ющенко.

Звертаючись з відкритим листом до президента Кучми, спікера Верховної Ради Литвина, прем'єр-міністра Януковича, Ющенко зазначає, що піти на такий крок його змусила "довіра 6-ти мільйонів громадян" та "розуміння величезної суспільної небезпеки, яку несе хвиля кримінального терору".

У листі Ющенко нагадує, що 21 лютого в Сумах відбувся напад на голову обласної організації Християнсько-народного союзу, керівника фракції "Наша Україна" в Сумській міськраді Володимира Лаврика. "25 лютого у Мукачеві невідомі у масках жорстоко побили на робочому місці головного лікаря Мукачівської районної лікарні, депутата Закарпатської облради Василя Васюту. Мешканці Мукачева прямо пов'язують цей напад з висуненням його кандидатури на посаду глави райдержадміністрації", йдеться у листі.

"Відповідальність за насильство над моїми соратниками несе нинішня влада", - вважає Ющенко і додає, що "влада топче закон, вживаючи до опонентів найбрутальніші методи адміністративного тиску". "Влада демонструє небажання розслідувати вбивства відомих політиків і журналістів, назвати імена вбивць і замовників", ідеться у листі до високих чиновників.

"Я вимагаю від влади виконати свій конституційний обов'язок, припинити порушення прав і свобод громадян, покласти край терору з політичних мотивів. Відповідальність за якнайшвидше розслідування замахів на життя активних учасників опозиції, притягнення до суворої відповідальності всіх організаторів і виконавців у першу чергу несуть всі посадові особи держави, у першу чергу найвищі", зазначає у зверненні народний депутат.

"Наша Україна" закликає політиків, суспільство і всіх громадян України вжити всіх форм опору терору і насильству. Нехай ніхто не відчуває спокуси від простоти "фізичної" розправи над людиною", цитує Ющенка прес-служба "Нашої України".powered by lun.ua