У Януковича – оглядини в столиці Європи та два важливих повідомлення

Понеділок, 17 березня 2003, 11:05
Делегація України на чолі з прем'єр-міністром Віктором Януковичем починає у понеділок візит до Брюсселя, в рамках якого заплановані зустрічі з керівництвом Європейського союзу. Як очікується, однією з головних тем переговорів стануть нещодавні ініціативи ЄС щодо співпраці після розширення Євросоюзу.

Під час дводенного візиту до Брюсселя український прем'єр має почути від представників ЄС принаймні два важливих повідомлення. По-перше, Єврокомісія збирається оголосити, чи надаватиме вона Україні статус країни з ринковою економікою. По-друге, Януковичу пояснять нові ідеї Єврокомісії щодо відносин з майбутніми сусідами ЄС, включаючи Україну.

Речник голови Єврокомісії Рейо Кемппінен зазначив "Німецькій хвилі", що Єврокомісія вважає, що Україна має проблеми із впровадженням реформ і можливий вступ Києва до ЄС залежить тільки від самої України.

Прес-секретар Проді підкреслив, що нині Київ не виконує в достатній мірі умови Угоди про партнерство й співробітництво між Євросоюзом і Україною.

Водночас Єврокомісія у нещодавно оприлюднених пропозиціях по співпраці з Україною й іншими новими сусідами не пообіцяла, однак і не виключила їхнього членства в Євросоюзі. За словами Рейо Кемппінена, Єврокомісія дала ясно зрозуміти, що хоче збільшити підтримку майбутнім сусідам ЄС, які можуть отримати доступ на внутрішні ринки Євросоюзу, якщо впроваджуватимуть реформи.

Як повідомляє Бі-Бі-Сі, окрім Проді у вівторок Янукович має зустрітися з генеральним секретарем НАТО Джорджем Робертсоном.

powered by lun.ua