Депутати не підтримають ініціативи Кучми, пророкує Ющенко

Середа, 19 березня 2003, 14:05
Політична реформа, яку запропонував президент Кучма, "має вкрай низькі шанси отримати підтримку парламенту", оскільки не "є цілісною і системною".

Таку думку висловив лідер блоку "Наша Україна" в інтерв'ю російському телеканалу REN-TV. Ющенко також не виключив можливості адміністративного тиску на депутатів задля забезпечення необхідного результату голосування.

Відповідаючи на питання журналістів, які із запропонованих Кучмою ініціатив "Наша Україна" вважає найбільш суперечливими, Ющенко відповів, що такими є пропозиції створення двопалатного парламенту та проведення всіх виборів у державі в один рік. "Для зміни термінів виборів потрібно зробити перший крок, через що виникає загроза, що або хтось, фактично, матиме третій нелегітимний строк, або хтось легітимно обраний матиме лише два роки повноважень", - відзначив Ющенко.

"Якщо проаналізувати досить еклектичні пропозиції президента, то можна дійти висновку, що після їхнього втілення в життя Україна може отримати таку формулу влади: слабкий президент, некерований парламент і народ, який весь час проводить на референдумах", - цитує Ющенка прес-служба "Нашої України".

Ющенко також наголосив, що Кучма "мав би запропонувати системні зміни політичного устрою в державі, які б сприяли розв'язанню політичних конфліктів, а не формували їх".

powered by lun.ua