Кучма вмовив депутатів відправити український батальйон у Кувейт

Середа, 19 березня 2003, 17:28
Більшість представників фракцій і груп парламентської більшості на зустрічі з президентом України Леонідом Кучмою у середу у Києві підтримали ідею відправки українського батальйону радіаційного, хімічного і бактеріологічного захисту у Кувейт, повідомив лідер групи "Демініціатіви" Степан Гавриш після закінчення зустрічі.

Разом з тим, з його слів, остаточне рішення про голосування з цього питання групи й фракції більшості ухвалять у четвер вранці перед самим голосуванням.

Відповідаючи на питання, Гавриш зазначив, що, зі слів президента, батальйон буде підпорядковуватися Генеральному штабу Збройних сил України, який буде координувати свої дії з антитерористичною коаліцією.

Однак, підкреслив депутат, рішення буде приймати Генштаб ВСУ "з урахуванням миротворчої функції, направленої на захист населення". Він зазначив, що президент України на зустрічі з представниками парламентської більшості "навів серйозні аргументи" на користь відправки РХБ-батальйону у Кувейт.

Зокрема, зі слів Гавриша, Кучма звернув увагу на підписану між Україною й Кувейтом угоду, високий професіоналізм і готовність українського батальйону, який, з його слів, "визнаний одним із кращих європейськими експертами".

Крім того, Україна "може у будь-який момент попросити підтримку у
світової спільноти у подоланні техногенних катастроф на території країни", підкреслив депутат.

З його слів, Кучма на зустрічі підкреслив, що "Україна ні за яких обставин не буде брати участь у військовій операції, або операціях, що мають відношення до військових".

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua