Міжнародна федерація журналістів пам'ятає про Гонгадзе. Втім українських журналістів продовжують бити

П'ятниця, 21 березня 2003, 16:15
Жоден професійний журналіст України не може почувати себе у безпеці, "поки не буде дана відповідь на питання про загибель журналіста Георгія Гонгадзе", вважає генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів Айден Уайт.

Про це він заявив на брифінгу в п'ятницю в Києві.

Генсек федерації підкреслив, що Міжнародна федерація журналістів продовжуватиме сприяти проведенню "правильного відкритого розслідування, і якщо необхідно - проведенню незалежного міжнародного розслідування обставин убивства Гонгадзе".

Уайт відзначив, що можливо в Україні й українському уряді є люди, які сподіваються, що історія з убивством Гонгадзе забудеться. "Ми ніколи не забудемо Гонгадзе. Ми будемо ставити запитання: хто, коли, чому вбив журналіста сьогодні, завтра, поки на нього не буде знайдено відповідь", - зазначив він.

Уайт підкреслив, що не можна говорити про існування демократії в країні, якщо існує загроза для ЗМІ.

Він закликав представників українського уряду "зробити чітку заяву, що вони не будуть намагатися маніпулювати і контролювати ЗМІ взагалі". За словами Уайта, це перший крок у встановленні довіри між владою і журналістами. Другий крок до досягнення порозуміння між ними - надання журналістам впевненості в тому, що влада каратиме тих, хто "фізично атакує журналістів".

Тим часом у п'ятницю стало відомо про напад у Дніпропетровську на редактора місцевого випуску газети "Комсомольська правда в Україні" Бориса Брагинського. Він пов'язує це з професійною діяльністю.

Як повідомив сам Брагинський, 19 березня троє невідомих у будинку міського управління комунального господарства вчинили напад на нього.

Нападники намагалися вирвати фотоапарат, викручували руки журналістові. Однак йому удалося викликати міліцію, яка прибула на місце події вже за 7 хвилин.

Брагинський розповів, що він проводив журналістське розслідування про використання бюджетних коштів на ремонт доріг міським комунальним господарством. "Ймовірний мотив нападу - перешкодити розслідуванню того, як розподілялися бюджетні кошти на ремонт доріг у Дніпропетровську", - сказав він.

Бабушинським районним відділом міліції Дніпропетровська проводиться розслідування інциденту. Справа про напад на Брагинського знаходиться під особистим контролем начальника міського управління міліції Віталія Глуховери.

Інтерфакс-Україна

powered by lun.ua