У війні з Іраком народ України солідарний з Тимошенко

Субота, 22 березня 2003, 14:01
77,5% громадян України не підтримують рішення про направлення українського батальйону радіаційного, хімічного і бактеріологічного захисту у район Перської затоки. 93,8% вважають, що Україні не слід втягуватися у конфлікт навколо Іраку.

Про це свідчать дані опитування, проведеного центром імені О.Разумкова напередодні початку військової операції в Іраку.

8,8% опитаних відповіли, що підтримують рішення про відправку українського спецбатальйону у зону конфлікту, 6,6% сказали, що їм все одно, 7,1% не змогли визначитися з відповіддю.

Лише 2,4% опитаних відповіли позитивно на питання, чи доцільно Україні втягуватися у конфлікт навколо Іраку, 3,8% сказали, що їм важко відповісти на це питання.

Більше половини - 58,2% опитаних вважають, що у разі відправки українського РХБ-батальйону у район Перської затоки його діяльність повинна фінансуватися "за рахунок США", 38,7% - "за рахунок ООН", 6,8% - "за рахунок України", 6,2% - з інших джерел, 25,6% - не змогли відповісти.

95,6% опитаних заявили, що вважають невиправданими можливі жертви серед українських військовослужбовців у конфлікті навколо Іраку, лише 2,6% відповіли, що такі жертви були б виправданими, 2% не змогли визначитися.

Рішення РНБО України про направлення РХБ-батальйону було прийнято 20 лютого.

Опитування проводилося Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова з 27 лютого по 5 березня у всіх регіонах України. Було опитано майже 2000 респондентів віком від 18 років в 118 населених пунктах. Похибка вибірки - 2,3%.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua