Паскуаль говорить, що тепер Україна потрапила в "гарну компанію"

Субота, 22 березня 2003, 14:48
Виділивши свій РХБ-батальйон для відправлення до Кувейту, Україна потрапила "у гарну компанію". Про це заявив посол США Карлос Паскуаль у інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня".

"Виділення РХБ-батальону, ми вважаємо, відбиває готовність України з усією серйозністю ставитися до своїх міжнародних зобов'язань, зокрема, до внеску в розв'язання серйозних і потенційно дуже важливих ситуацій. У цьому сенсі Україна потрапляє в дуже гарну компанію", - сказав він.

Паскуаль навів список країн, які "з гуманітарних міркувань" надіслали до Кувейту свої захисні підрозділи: Польща, Чехія, Словаччина, Румунія, Німеччина. "І присутність німецького підрозділу є показовою, оскільки демонструє: навіть коли країна виступає проти військового шляху, вона все-таки бачить важливість і цінність надання своїх технічних можливостей для протистояння загрозі у регіоні".

За його словами, захист цивільного населення – "життєво необхідний внесок" у безпеку регіону. Це також "невід'ємна частина" зусиль коаліції із ліквідації загрози, яку становить Саддам Хусейн.

"США задоволені тим, що Верховна Рада схвалила відрядження РХБ-батальону до Перської затоки", - сказав Паскуаль. "Ми бачимо в цьому позитивний момент у розвитку американо-українських відносин", - додав він.

Паскуаль сказав, що США "відкриті для конструктивних кроків у двосторонніх відносинах". "В останні місяці США й Україна ефективно працювали разом над скасуванням санкцій FATF, просуванням до членства України у СОТ, зміцненням малого бізнесу, видачею державних актів на володіння землею, поліпшенням співробітництва в питаннях нерозповсюдження й експортного контролю і зміцненням відносин України з НАТО".

На питання, чи бажана для США ще якась допомога з боку України, Паскуаль відзначив, що "ми, звичайно, були б дуже зацікавлені й уважно вислухали б такі пропозиції".

Коментуючи матеріал у журналі Forbes, де Україна всключена до "Атласу зла", Паскуаль відзначив, що США "не бачать підстав називати Україну проблемною територією в Європі".

"Якщо ж говорити про реальні питання безпеки, до яких Україні необхідно поставитися з усією серйозністю, то вони насамперед стосуються захисту ваших небезпечних матеріалів і технологій. Це є однією з причин, чому ми так активно намагаємося співробітничати з українським урядом над посиленням режиму експортного контролю України і протистоянням поширенню небезпечних технологій".

За його словами, США інвестують близько $5,3 млн. в охорону безпеки Харківського фізико-технологічного інституту, у якого є високозбагачений уран.

"Ми також починаємо зараз з вашим урядом програму загальною вартістю близько $10—15 млн., у результаті якої в основних аеропортах, морських портах і пунктах перетину кордону будуть розміщені монітори, які дають можливість відслідковувати радіоактивні і ядерні матеріали. Ми також знаходимося в процесі розгляду альтернатив для підвищення рівня охорони інститутів, що мають бактеріологічні, радіоактивні і ядерні матеріали. І ми вже протягом кількох років підтримуємо Науково-технічний центр України, який надає гранти вченим для того, щоб вони могли переорієнтувати свою діяльність на цивільні рейки", - відзначив Паскуаль.

***

У цьому ж номері "Дзеркала тижня" своє ставлення до відправлення українського батальйону висловив і посол Франції в Україні Філіп де Сюреман.

"Це ваше суверенне рішення, яке стосується гуманітарної, а не військової участі в тому, що відбувається. Ми бачимо той політичний контекст, у якому було прийнято це рішення. Цей контекст визначений відносинами між Україною і Штатами. Однак це рішення не робить Україну учасницею бойових дій", - відзначив він.powered by lun.ua