Україна нарешті дізнається про наміри НАТО на 2003 рік

Понеділок, 24 березня 2003, 12:54
О 13.00 понеділка за київським часом буде оприлюднений План цілей Україна-НАТО на 2003 рік, затверджений на засіданні комісії Україна - НАТО у листопаді минулого року в рамках Празького самміту.

Як повідомив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" керівник Центру інформації і документації НАТО в Україні Мішель Дюрей (Michel Duray), документ одночасно буде розміщений на веб-сайті Міністерства іноземних справ України і НАТО.

Дюрей зазначив, що оприлюднення даного документа є "нормальним процесом нашої співпраці". "Ми раді, що План стане публічним документом", - підкреслив він.

Раніше в інтерв'ю журналістам керівник Національного центру з євроатлантичної інтеграції України Володимир Горбулін повідомив, що даний документ після затвердження у листопаді був відкоректований українською стороною без зміни суті документа. З його слів, українська сторона внесла коректування в юридичні формулювання, зробивши їх "більш вивіреними і прийнятними для України, оскільки 80% цих документів буде реалізовувати Україна, а тільки 20% - НАТО".

Як повідомлялося, у Празі Україна і НАТО на засіданні спільної комісії прийняли план дій і план цілей на 2003 рік. Голова МЗС України Анатолій Зленко, відповідаючи у Празі на питання журналістів про те, коли план дій (Action Plan), переросте у план з отримання членства (Membership Action Plan), зазначив, що це буде залежати від виконання плану дій.

"Наші партнери будуть нас питати про його виконання, а ми сконцентруємо увагу на плані дій і вже починаємо його виконувати. Контроль буде постійним", - сказав голова МЗС, додавши: "Ми відкриваємо новий формат відносин, мета якого - членство в НАТО".

Читайте також:

Оприлюднено план дій "Україна-НАТО"

powered by lun.ua