Щоб не було історій з "Кольчугами", продаж зброї має контролювати СБУ?

Середа, 26 березня 2003, 14:32
Надзвичайний та Повноважний посол США в Україні Карлос Паскуаль вважає, що Служба безпеки України має здійснювати контроль за діяльністю державної компанії "Укрспецекспорт", що займається продажем зброї на світових ринках.

Про це американський посол заявив у середу в ході міжнародної конференції "Експортний контроль в контексті реформи сфери безпеки" в Києві. На думку Паскуаля, контроль над експортною службою міг би здійснюватись, наприклад, як технічне співробітництво.

Як наголосив посол, "СБУ має розглядати негативні моменти у діяльності компанії, і тут не може виникати конфліктних інтересів", оскільки, на думку американського дипломата, сьогодні терористи роблять усе, аби отримати зброю масового знищення і її технологію.

"Ми чітко знаємо, що Україна має матеріали і технології, які у свої руки хочуть отримати терористи - збагачений уран, біологічні, ядерні, радіологічні матеріали, ракетну технологію", - сказав Паскуаль. Він також застеріг, що відтепер "терористи можуть бути всюди, і технології та гроші швидко перетинатимуть кордони".

UNIAN

powered by lun.ua