Справа Козаченка може призвести до падіння цін на зерно

Понеділок, 31 березня 2003, 18:52
Справа Леоніда Козаченка вестиметься за сценарієм, який не передбачає відкритого та об'єктивного розслідування.

Так вважають члени Української аграрної конфедерації та Української зернової асоціації. У спільній відкритій заяві організацій, текст якої був поширений у понеділок, зазначено, що більшість обвинувачень в адресу Козаченка не витримують критики з боку експертів і фахівців зернового сектору України.

"До останнього часу залишається таємницею, які експерти робили висновки про неефективність урядової політики під час діяльності Леоніда Козаченка. Досі не відомі імена тих, хто розрахував збитки, заподіяні державі", нагадують автори документа.

"Якщо дехто вважає, що спад цін стався через відсутність заставних закупівель зерна, то це просто елементарне нерозуміння принципів ринкової економіки. Навіть за ідеальних умов (при повному і своєчасному бюджетному фінансуванні) заставні закупівлі не перевищили б 2 млн. тонн, у той час як "надмірні" обсяги пропозиції зерна перевищували в липні-грудні 10 млн. тонн", наводиться у заяві статистика.

"Де подівся б залишок у 8 млн. тонн без активного експорту і наскільки низькими були б ціни в такому разі, поважні експерти обвинувачення замовчують, бо висновки були б невтішними", висловлюють свою думку аграрії.

"Без закупівель торгових компаній й активного експорту ціни на зерно знизилися б не до 300-400 грн./тонну, як було насправді, а до 150-200 грн./тонну на елеваторі", вважають експерти.

На думку авторів заяви, справа колишнього віце-прем'єра Козаченка "спрямована на відвернення уваги від вирішення гострих питань зернового комплексу і АПК". "Можливо, під приводом боротьби з трейдерами дехто хоче повернути часи, коли сільгоспвиробники змушені були віддавати зерно за безцінь в обмін на пальне, як це було 5-7 років тому, що привело до значного зниження виробництва зерна в Україні у 1999-2000 роках", припускають автори заяви.

UNIAN

powered by lun.ua