Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Посольство України в Іраку не збирається поновлювати свою роботу. Будинок посольства розграбовано

Вівторок, 15 квітня 2003, 13:10
Мародери пограбували будинок посольства України в Багдаді, повідомив на брифінгу у вівторок керівник прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський.

Відповідаючи на питання журналістів, він повідомив, що на даний час МЗС оцінює суму збитків в результаті пограбування.

"Мародери не залишили без уваги наше посольство", - сказав Лубківський.
При цьому він повідомив, що ще до початку воєнних дій в Іраку всі робочі матеріали, а також цінні речі були вивезені українськими дипломатами з будинку посольства до сусідньої з Іраком країни.

Кажучи про можливі збитки, завдані самому будинку в результаті пограбування, офіційний представник МЗС повідомив, що українська сторона орендує приміщення посольства, і не є його власником.

"Його власники піклуються про будинок", - сказав Лубківський.

За його словами, Україна поки не збирається поновлювати роботу свого посольства у Багдаді, однак українські дипломати зможуть повернутися до Багдада, коли в місті буде встановлений стабільний правопорядок.

Зараз український МЗС відслідковує розвиток ситуації в Багдаді, і коли в іракській столиці "буде відповідний рівень безпеки, дипломати повернуться".

Відповідаючи на питання, чи працює зараз посольство Іраку в Києві, і як воно працюватиме надалі, Лубківський сказав, що "Україна відпрацьовує всі політико-правові аспекти цього питання".

"Відповідно до міжнародного права, Україна встановлює і підтримує дипломатичні відносини з державами, а не з урядами", - підкреслив дипломат.

Відповідаючи на питання журналістів про можливість відкликання з Кувейту українського батальйону РХБ-захисту, Лубківський відзначив, що поки складно говорити про терміни його повернення. Він нагадав, що батальйон дислокований у Кувейті відповідно до двосторонньої українсько-кувейтської домовленості.

Інтерфакс-Україна

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування