Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

БІЛЬШІСТЬ ВВАЖАЄ ПІДТРИМКУ ПРОПОРЦІЙНОГО ЗАКОНУ "ПЕРЕДЧАСНОЮ"

Середа, 16 квітня 2003, 16:26
Лідер СПУ Олександр Мороз сподівається, що все ж таки вдасться досягти домовленості щодо підтримки частиною депутатів більшості пропорційного виборчого закону.

Мороз наголосив, що у будь-якому випадку опозиція не збирається блокувати трибуну парламенту під час голосування за програму діяльності уряду в разі неухвалення закону про пропорційні вибори, але вона буде вдаватись "до адекватних кроків".

Лідер СПУ висловив думку, що непідтримка парламентською більшістю законопроекту про вибори на пропорційній основі означатиме, що "розмови" президента Кучми про політичну реформу, демократизацію життя - "це ніщо інше, як звичайна спекуляція, бо замість розмов необхідно вдаватись до конкретних дій".

Водночас, зауважив Мороз, він не втрачає надії. Депутат зазначив, що в середу увечері фракція СПУ зустрінеться з прем`єр-міністром України Віктором Януковичем, "і якщо він гарантуватиме, що частина депутатів (більшості), зважаючи на необхідність підтримки уряду, голосуватимуть "за" законопроект про вибори, то для нас це буде важливим".

Тим часом постійний представник президента України у Верховній Раді Олександр Задорожній заявив, що фракції "дев`ятки", що входять до більшості, прийняли рішення не підтримувати законопроект про вибори народних депутатів України на пропорційній основі, оскільки вважають його передчасним.

Народний депутат Олександр Волков вважає некоректним пов'язування голосування за програму дій уряду та виборчого закону. "Цього не можна робити, це поєднання бичка з кобилою", - сказав він, додавши, що це різні речі, оскільки закон про вибори є політичним питанням, а урядова програма - економічним, і визначатиме розвиток держави на наступні 1,5 року.

Лідер депутатської групи "Демократичні ініціативи" Степан Гавриш прогнозує, що законопроект про пропорційні вибори народних депутатів у четвер не буде підтриманий Верховною Радою України.

Відповідаючи на запитання щодо ставлення парламентської більшості до зазначеного закону, Гавриш сказав, що в середовищі більшості є декілька політичних сил, які позитивно оцінюють цей законопроект і готові його підтримати.

"Але мені здається, що цей законопроект підтриманий не буде, оскільки ми домовилися, що він має розглядатися у контексті всієї політичної реформи влади. Я думаю, завтра більшість не проголосує за нього", - сказав Гавриш.

Водночас він зазначив, що на початку пленарного засідання ВР в четвер слід очікувати "гострої дискусії", коли опозиція вимагатиме поставити законопроект про вибори народних депутатів України на пропорційній основі на голосування в пакеті з програмою діяльності Кабінету Міністрів, або голосувати цей законопроект до програми.

Щодо позиції "Демократичних ініціатив" відносно програми дій КМУ, Гавриш зазначив, що група підтримуватиме її "як факт довіри коаліційному уряду".

Водночас лідери фракцій СПУ та БЮТ заявили, що опозиційні фракції підтримають програму діяльності уряду в обмін на гарантії прийняття закону про вибори на пропорційній основі, який також голосуватиметься у четвер.

УНІАН

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування