Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Пасха завадила Німеччині знайти для газового консорціуму когось соліднішого, ніж референта

Середа, 23 квітня 2003, 12:45
Німеччина не зможе забезпечити високого представництва на переговорах щодо газового консорціуму, які вперше у тристоронньому форматі повинні відбутися у середу в Києві.

Посольство Німеччини
повідомляє, що на переговори вони надішлють референта диппредставництва з питань економіки, а також місцевого представника "Рургазу".

Це пояснюється тим, що українська сторона пізно повідомила Німеччину про готовність росіян до зустрічі 23 квітня 2003. Згідно із заявою посольства, українська "вербальна нота" від 21 квітня через святкування Пасхи надійшла лише 22 квітня.

Німці пояснили, що вирішили надіслати лише своїх київських представників "з причини короткостроковості запрошення, а також неможливості відповідним чином підготувати таку зустріч".

Посольство Німеччини зазначило, що ця тристороння зустріч має бути використана для розгляду процедурних питань, "особливо питання узгодження того, коли відбудеться перша, давно запланована зустріч високопосадової робочої групи".

Тим часом віце-прем'єр Віталій Гайдук заявив, що українська сторона має намір почути думку німців про очікувані об'єми постачань газу.

Також, за словами віце-прем'єра, виняткове значення "має питання, через які пункти перетину будуть іти потоки газу".

"Виходячи з цього, будуть визначені необхідні інвестиції, потрібні, щоб задовольнити пропозиції щодо транспортування потоків газу. Уже після цього на базі технічних даних, буде створена модель консорціуму".

Він повідомив, що відповідно до рішення, прийнятого на засіданні наглядової ради газотранспортного консорціуму у вівторок у Києві, два місяці "буде допрацьовуватися технічне питання, визначені потоки газу по Російській Федерації".

"Потрібно зрозуміти, наскільки газотранспортна система Росії здатна задовольнити ці потреби".

Також, у ході засідання у вівторок була досягнута домовленість про проведення консультаційної зустрічі через місяць.

Говорячи про можливі моделі функціонування газотранспортного консорціуму, віце-прем'єр відзначив, що в даний час не виключаються вже напрацьовані три моделі, однак остаточний варіант буде визначений після відпрацьовування технічних рішень.

"У цих розрахунках ми повинні розраховувати, яка модель буде задовольняти потреби України в газі в 2013-2020 роках", - підкреслив він.

Гайдук повідомив, що наразі ще немає інформації, "з чим приїхала німецька сторона".

Відповідаючи на питання журналістів про можливий перегляд тарифів на транспортування, віце-прем'єр повідомив, що в даний момент дане питання на порядку денному не стоїть.

У вівторок у Києві відбулося засідання наглядової ради консорціуму, на якому був присутній віце-прем'єр Росії Віктор Христенко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування