Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Партія Януковича – за референдум. Але уже на фініші

Середа, 23 квітня 2003, 19:47
Фракція "Регіони України" вважає, що конституційні зміни необхідно винести на затвердження всенародного референдуму.

"Ми виступаємо за те, щоб спільними зусиллями вищих органів влади України з урахуванням результатів всенародного обговорення розробити нову редакцію Конституції, затвердити її конституційною більшістю Верховної Ради і винести, так би мовити, на ратифікацію всенародним референдумом", - заявила керівник фракції Раїса Богатирьова на сесії Донецької обласної ради.

"Не імплементувавши рішення більшості громадян (під час квітневого референдуму 2000 року), Верховна Рада минулого скликання практично проігнорувала конституційне право свого народу", - сказала Богатирьова, передає Інтерфакс-Україна.

Богатирьова підкреслила, що вважає всенародне "затвердження" прийнятих парламентом конституційних змін принциповим питанням.

Говорячи про норму референдуму прямої дії, Богатирьова припустила, що "одним з аргументів, чому президент звернувся сьогодні до ідеї референдуму, є і те, що необхідно посилити, прискорити роботу" парламенту.

"Тут треба визнати, що Верховна Рада дійсно дуже повільно просувається в напрямі конституційних змін", - сказала вона.

"Референдум – це досить сильний лікарський засіб для держави, який слід виписувати у виключно крайніх випадках. Логіка нинішньої внутрішньополітичної ситуації в Україні не передбачає сьогодні необхідності вживання таких серйозних заходів", - відзначила при цьому лідер "Регіонів України".

Крім того, Богатирьова озвучила позицію своєї фракції щодо створення двопалатного парламенту. За її словами, фракція "не вважає, що це питання має таке вже принципове значення".

"Якщо вибори до Верховної Ради і далі будуть проходити за змішаною системою, що і пропонує залишити фракція "Регіони України", очевидно, що в інституті сенаторів гострої необхідності немає", - сказала вона.

На думку Богатирьової, Палата регіонів повинна стати представництвом у Верховній Раді "не просто абстрактних регіонів, а органів регіонального самоврядування". Яких, в свою чергу, повинен "обирати народ, а не призначати Київ".

Лідер фракції також додала, що вважає доречним обговорення питання про верхню палату парламенту тільки в тому випадку, якщо Верховна Рада "схилиться до системи пропорційних виборів".

Богатирьова також висловила думку, що "статтю про те, за якою системою будуть надалі проходити вибори до Верховної Ради, треба включити і в Конституцію". "Це не предмет рішення простої більшості парламентаріїв", - підкреслила вона.

Донецька облрада підтримала проведення політичної реформи.

На сесії зазначалося, що в обговореннях взяли участь близько 800 тисяч мешканців області, і 87% з них підтримують ініціативи президента. При цьому, зокрема, 56% учасників обговорення висловилися за проведення протягом одного року виборів до органів влади всіх рівнів, а 85% підтримали створення двопалатного парламенту.

"Регіони України" - третя за розміром парламентська фракція після "Нашої України" і комуністів - нараховує 43 народних депутати.

Про те, що референдум повинен затвердити прийняті парламентом зміни до Конституції, раніше заявляв Віктор Ющенко.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування