Націонал-шовіністичні провокації не пройдуть – Симоненко

Вівторок, 13 травня 2003, 17:30
Лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко вважає, що події 9 травня цього року у Львові, були провокацією, вчиненою "націонал-шовіністичними силами".

Така заява Симоненка була поширена у вівторок прес-службою КПУ. Дії правих сил у повідомленні характеризуються, як провокація "щодо ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці, які під червоними прапорами, прапорами Перемоги, вшановували на міському солдатському кладовищі пам’ять полеглих побратимів".

"Представники об'єднання "Галицький вибір" (блок Ющенка) та обласної організації УРП "Собор" погрожували тим, хто прийшов вшанувати пам'ять визволителів. Представники цих політичних сил загородили дорогу ветеранам до меморіалу і спровокували бійку. З ветеранів зривали нагороди. У захисників Вітчизни відбирали, а потім топтали квіти. Оскаженілі нелюди розривали червоні прапори, побили декількох учасників церемонії", - йдеться у заяві про події 9 Травня.

У документі також зазначено, що дії правих – "це чергове намагання розпалити міжнаціональну ворожнечу в Україні та нехтування моральними і загальнолюдськими цінностями".

Комуністична партія України "гнівно" засуджує "брутальну провокацію, вчинену націоналістами Львівщіни, які своїми діями засвідчили: вони сьогодні є носіями і провідниками ідей неофашизму".

Читайте також:

Опозиційне свято перемоги. Репортаж з місця подіїpowered by lun.ua