Колишнього головнокомандуючого ВМС посадять за халатне ставлення до служби?

Середа, 21 травня 2003, 16:20
Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу щодо колишнього головнокомандуючого Військово-морськими силами України адмірала Михайла Єжеля за статтями про перевищення військовою службовою особою службових повноважень, а також халатне ставлення до військової служби.

Справи порушені за статтями 424 частина 3 і 425 частина 2 Кримінального кодексу України, повідомив у середу в Києві в інтерв'ю журналістам заступник генерального прокурора України Олександр Атаманюк.

Як повідомив Атаманюк, зокрема, Єжель обвинувачується в реалізації за заниженою ціною кіпрській фірмі двох морських танкерів "Макіївка" і "Керч", що за його наказом були виведені зі складу Збройних сил без відповідного розпорядження Кабінету Міністрів.

Остаточна ціна суден була зменшена майже на 1 млн. грн.

Також за заниженою ціною за наказом адмірала, було продано рефрижераторне транспортне судно "Ялта", що також було виведено зі складу ВМС.

Восени 1998 року також за наказом Єжеля були укладені і виконані договори фрахтування сухогрузу "Горлівка" для перевезення мандаринів з порту Батумі (Грузія) в українські порти. Заправлення суден, що перевозили даний товар, було здійснене з недоторканних запасів ВМС України.

Відповідаючи на питання журналістів, Атаманюк повідомив, що, за попередніми даними, загальна сума збитків, заподіяних державі внаслідок дій Єжеля, складає близько 3 млн. грн.

Обвинувачення йому поки не пред'явлено. Питання про обрання запобіжного заходу поки не розглядався, повідомив заступник генпрокурора.

Відповідаючи на питання журналістів, чи має намір прокуратура заарештувати Єжеля, він сказав: "Це буде вирішуватися під час слідства".

Як повідомлялося, наприкінці квітня президент України Леонід Кучма за результатами відвідування військових об'єктів у Криму звільнив Єжеля з посади головкома ВМСУ, розкритикувавши ситуацію, що склалася у військових частинах.

Крім того, президент, зокрема, доручив Генеральній прокуратурі і Раді національної безпеки й оборони України перевірити факти цільового використання державних коштів, військового майна, нерухомості і земельних ділянок, відведених для потреб ВМС, що дислокуються на території Криму.

Єжель, 1952 р. народження, у 1996-2001 р. був заступником міністра оборони України, командувачем ВМСУ, посаду головкома ВМС займав із серпня 2001 року.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua