"ВІКТОРЕ, ТИ ПОМИЛИВСЯ З ОПОЗИЦІЄЮ", - КАЖЕ КУЧМА ЮЩЕНКУ

Середа, 28 травня 2003, 16:40
Президент Леонід Кучма вважає, що Віктор Ющенко помилився, об'єднавшись з опозицією. При цьому він сподівається, що фракції більшості висунуть єдиного кандидата в президенти.

Про це Кучма заявив на прес-конференції у Києві.

"Я неодноразово наголошував, що Віктор [Ющенко] зробив помилку. Треба було не керуватися своїми власними амбіціями чи тих, хто до цього підштовхував, а треба було робити більшість у парламенті [разом із пропрезидентськими фракціями], і рухатися разом", - сказав Кучма.

"Ситуація в суспільстві не була такою, якою вона була попередній весь час. Хто від цього виграв? Він? [Ющенко] Чи Україна? Ні. Я вважаю, що всі програли".

"Перед тим, як приймати судьбоносне рішення для себе, треба ж думати про наслідки. А не керуватися тим, хто тебе штовхає з усіх боків. Бо вони всі – я з власного досвіду знаю – керуються в першу чергу своїми особистими думками про завтрашній день".

"Треба мати свою голову на плечах і відповідати", - додав Кучма.

"Якщо там чотири сили… ["Наша Україна", БЮТ, КПУ, СПУ] Хіба їх можна об'єднати? Та це неприродно! Хоча все буває…"

"Якщо називати опозиційну четвірку, то я більше довіряю Івану Драчу", - сказав Кучма на питання журналістів, чи буде на виборах єдиний кандидат від опозиції.

Минулого тижня Драч сказав у інтерв'ю "Поступу", що блоку "Наша Україна" "краще було погодитись, щоб Володимир Литвин став спікером, а "За Єду" тоді погодились, щоб один чи два заступники Литвина були "нашоукраїнцями". "Була також можливість домовитися з ними про частину губернаторів, комітетів", додав тоді Драч

Кучма також висловив на прес-конференції надію, що пропрезидентські сили, які заявляли про готовність висунути єдиного кандидата ("Трудова Україна", СДПУ(О), Партія регіонів) дотримаються свого слова.

"Поживемо – побачимо. Я налаштований, що якщо вони готові об'єднатися, то готові не на папері, а у думках. Дай Бог".

"Я хотів би, щоб вибори не були побоїщем Мамая", - також сказав глава держави.

Він висловив занепокоєння, що вибори-2004 можуть розділити Україну. "Майбутні вибори з цієї точки зору мене занадто хвилюють. Ми заклали такий негатив на парламентських виборах, і я не хочу, щоб ми спекулювали на націонал-патріотичних уподобаннях однієї частини населення у противагу іншим і дорозкололи Україну".

Кучма також навів журналістам приклади з історії: "Всі попередні вибори президента відрізнялися. В 1991 та 1994 проходили в умовах регіональної диференціації. Хочу, кстаті, нагадати, що Леонід Кравчук виграв вибори за рахунок Сходу – я спрощено буду казати. А на наступних виборах нинішній президент виграв вибори за рахунок Сходу. А за Леоніда Кравчука на 99,9% проголосував Захід. Це внесло тоді лінію розподілу. Але я вважаю, що Західна Україна не програла. Спочатку Кравчука полюбили, да і мене в 1999 полюбила вся Україна, бо я однакову кількість голосів отримав що на Заході, що на Сході. Це була перемога України, бо ми не почали ділити на своїх і чужих".

Президент також сказав, що для нього "не має значення, хто переможе".

"Головне, щоб він переміг у боротьбі такій, щоб його програма не була тою декларацією – як сьогодні, по всім світам їздимо, і знову звертаємося: допоможіть України вибори провести! А конкретними справами показувати, що ви щось конкретне зараз робите! А не казати: от прийдемо до влади, потім зробимо. Не зроблять, якщо сьогодні не будуть працювати", - упевнений глава держави.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування