Бютівці зняли облогу Лук'янівського СІЗО, бо лежачих не б'ють

2 перегляди
Субота, 21 червня 2003, 14:02
Депутати-бютівці, які вимагали звільнення утримуваних під вартою колишніх керівників корпорації "ЄЕСУ" Геннадія Тимошенко та Антоніни Болюри, залишили територію Лук‘янівського СІЗО.

У Лук‘янівському СІЗО вони перебували з ранку п'ятниці, повідомляє прес-служба блоку Юлії Тимошенко.

Рішення залишити територію слідчого ізолятора народні депутати прийняли після того, коли їм повідомили, начебто всі посадові особи СІЗО, які уповноважені віддавати наказ щодо звільнення арештованих, захворіли і перебувають на лікуванні.

Бютівці прибули в СІЗО після того як уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова надіслала подання про звільнення Болюри і Тимошенка на ім'я голови Державного департаменту з питань виконання покарань Володимира Льовочкіна і начальника слідчого ізолятора.

Таким чином, колишніх співробітників корпорації ЄЕСУ продовжують утримувати в Лук‘янівському СІЗО.

"Парламентська фракція БЮТ, - йдеться у заяві прес-служби, - однозначно розцінює дії керівництва слідчого ізолятора як брутальний обман і повну моральну деградацію, коли всупереч офіцерській честі і професійному обов‘язку за допомогою брехні і підлих прийомів виконується брудне замовлення влади на цькування ні в чому не винних людей".

"Ніна Карпачова заявила, що арештовані повинні бути негайно звільнені з-під варти", - повідомляє прес-служба.

Блок Юлії Тимошенко звертає увагу міжнародних правозахисних організацій, спостерігачів, які здійснюють моніторинг дотримання прав і свобод людини в Україні "з проханням дати оцінку цинічним знущанням Генеральної прокуратури України, що здійснюється на замовлення української влади, над хворими людьми, які стали заручниками політичної розправи і єдина провина яких полягає у родинних та партнерських зв'язках з лідером української опозиції Юлією Тимошенко".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua