Українці – за розвиток відносин з Європою, Росією, СНД. Всього 2% - з США

1 перегляд
Субота, 21 червня 2003, 14:37
Третина громадян України (31,7%) вважають, що пріоритетними напрямками зовнішньої політики країни повинні бути відносини з Європейським Союзом, майже стільки ж (29%) українців виступають за пріоритетність розвитку відносин з Росією.

Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного Українським центром економічних і політичних досліджень (УЦЕПД) імені Олександра Разумкова 1-8 червня. Методом особистого інтерв'ю опитано 2011 респондентів старше 18 років у всіх регіонах України.

У той же час, 23,1% опитаних віддали перевагу розвиткові контактів із країнами СНД.

1,9% - відзначили пріоритетність співробітництва зі США.

Відносини з іншими країнами в якості найбільш важливих для України відзначили 3,2% опитаних. Вагалися з відповіддю 11,1% респондентів.

За даними експертів УЦЕПД, аналіз динаміки зовнішньополітичних орієнтацій за останні три роки свідчить про те, що в суспільстві склався стабільний паритет оцінок пріоритетності розвитку відносин з ЄС і Росією.

У свою чергу, минулого року спостерігалося зниження числа респондентів, що віддають перевагу контактам із країнами СНД.

Число прихильників пріоритетності контактів зі США, що не перевищувало в останні три роки оцінки 7%, у лютому-червні нинішнього року впало до мінімального рівня - 2,8%-1,9%.

74,9% громадян України негативно ставляться до того, що в перспективі для поїздки до Росії буде необхідний закордонний паспорт.

Позитивне ставлення до введення поїздок до Росії по закордонних паспортах висловили лише 6,5% опитаних. Нейтрально ставиться до такої перспективи кожний шостий респондент - 16,3%. Вагалися з відповіддю 2,3% опитаних.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua