Влада готує проти Ющенка "французький сценарій". Але не не найстрашніше

П'ятниця, 18 липня 2003, 11:10
Проти Віктора Ющенка на президентських виборах 2004 року можуть виставити кількох кандидатів від очолюваної ним "Нашої України", заявив народний депутат цієї ж фракції Микола Томенко.

"Я не можу сказати, що ці люди точно підуть на президентські вибори, але я знаю, що це пропонували як мінімум двом людям - Тарасу Чорноволу і Юрію Кармазіну", - сказав він на прес-конференції у Львові у четвер увечері.

Томенко вважає, що вибори в Україні будуть скоріше ближче до французького сценарію, коли проти прохідного кандидата будуть виставляти кількох кандидатів, здатних відняти в нього кілька відсотків. У середовищі опозиції таких кандидатів буде 5-7, вважає депутат.

На його думку, на президентські вибори підуть Богдан Бойко (Народний Рух України за єдність), лідер українського козацтва Іван Білас, представник старих радикалів УНА, кілька екологічних кандидатів, орієнтованих на протестний електорат, наприклад, лідер Партії зелених Віталій Кононов.

У той же час, Томенко зауважив, що найскладнішим моментом для опозиції буде домовитися про формат співробітництва між Ющенком, лідером Блоку Юлією Тимошенко і лідером Соцпартії Олександром Морозом.

А от лідера Компартії Петра Симоненка, вважає Томенко, "треба просити піти на вибори, тому що він єдиний здатний відняти в Януковича голоси на Донбасі".

На думку народного депутата, усього на вибори президента підуть від 13 до 16 кандидатів, але їхня чисельність не буде проблемою. "Проблемою будуть самі вибори, як ми це бачимо на прикладах Сум і Мукачевого" - підкреслив Томенко.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!