На українців в Іраку чекає небезпека

Понеділок, 21 липня 2003, 11:14
Експерти попереджають про реальну загрозу людських втрат під час миротворчої місії українських військових в Іраку.

Президент Інституту геополітичних та економічних досліджень Олександр Скіпальський в інтерв'ю "Німецькій хвилі" заявив, що миротворча місія в Іраку дуже відрізнятиметься від усіх попередніх, де була задіяна Україна.

"Будь-яка миротворча операція має елементи ризику. Можливо, особливістю Іраку є те, що там ведеться відкрита партизанська боротьба. Тому безумовно, ризик і загроза для життя наших військовослужбовців зростає", наголосив він.

Полковник Борис Лук'янець, який у 1984-1987 роках служив радником при відділі озброєнь та науки Іраку, також допускає ймовірність втрат серед особового складу 5-ої бригади.

Водночас прес-служба міноборони підкреслює, що контингент формувався на добровільних засадах. Заробіток миротворця становитиме від 600 до 1100 доларів на місяць. Чинна система тарифікації в ЗС України мало враховує ризик служби. Після передислокації українського хімбатальйону з відносно безпечного Кувейту до Іраку їхній заробіток не зміниться.

Цього тижня турецький паром із технікою 5-ої окремої механізованої бригади Збройних сил України має вирушити до пункту призначення - іракського міста Аль-Кут. Особовий склад - понад 1600 осіб - перевезуть літаками у першій декаді серпня.powered by lun.ua