Кучму від суду врятує тільки парламентський законопроект - Мороз

Понеділок, 21 липня 2003, 13:07
Лідер СПУ Олександр Мороз вважає, що парламентський законопроект більш вигідний для Леоніда Кучми, ніж його власний.

"Якщо Кучма обзаведеться грамотним радником, то ця людина підкаже президентові: єдиний рятівний варіант для нього міститься в законопроекті, розробленому парламентською комісією. Інакше його спадкоємець при одержанні тих повноважень, якими сьогодні володіє діючий глава держави, або тим більше тих, що закладені в президентському варіанті, при зміні влади першим ділом потягне Леоніда Даниловича до суду. Щоб показати себе демократичним, радикальним, сміливим правителем нового типу", пояснив свою точку зору Мороз в інтерв'ю Кіевскому телеграфу.

Коментуючи повідомлення ЗМІ про можливості силового захоплення влади Кучмою, Мороз висловив думку, що президент не ризикне так діяти.

"На мій погляд, президента від спокуси застосувати силу будуть стримувати два фактори. Перший: можливості опозиції для організації опору "зсередини" країни. Другий: зовнішній вплив. Тому що після силових методів проведення конституційних змін говорити про європейський вибір України не доведеться. Це серйозний критерій довіри до президентської влади й особисто до Леоніда Кучми на Заході".

В той же час, лідер соціалістів характеризує нинішню ситуацію з політичною реформою як провал Медведчука.

"Не можу коментувати відносини президента і його адміністратора, тому що не знаю, що лежить у їхній основі. Але якщо говорити про піар-кампанію під назвою "політична реформа", то скажу по секрету: вона зазнала краху. І всі кроки, до яких сьогодні вдається "антикризовий менеджер", спрямовані на те, щоб вийти з глухого кута, у який Медведчук загнав і себе, і Кучму. Якщо вважати це блискучим ходом, то що таке провал?", іронізує Мороз.
powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!