В Іраку затримано українців під час спроби контрабанди

Неділя, 10 серпня 2003, 14:59
Перехоплений у Перській затоці танкер з контрабандним дизельним паливом, за деяким повідомленнями, ходив під панамським прапором і мав український екіпаж.

У суботу британський військовий корабель "Сазерленд" перехопив корабель "Навстар 1", що перевозив принаймні 1100 тон дизельного пального.

Про те, що танкер мав український екіпаж, повідомляють Всесвітня служба Бі-Бі-Сі та газета "Scotland оn Sunday".

За даними інформаційних агентств "Рейтер" і "Франс Прес", приналежність танкера і екіпажу перевіряється. Також з'ясовується маршрут судна, яке зупинилося лише після попереджувальних пострілів з британського фрегату.

Танкер належав одній з компаній Об'єднаних Арабських Еміратів.

Подія сталася у північній частині Перської затоки. Британці твердять, що це найбільший контрабандний вантаж, перехоплений у затоці від часу завершення війни в Іраку.

Американський адміністратор Іраку Пол Бремер назвав перехоплення судна, що, як вважають, займалося нелегальним вивезенням пального з Іраку, зайвим свідченням відданості сил коаліції ідеї захисту іракської власності.

Пол Бремер повідомив, що танкер повернувся до порту Умм-Каср, а екіпаж буде передано іракським властям з метою притягнення до суду.

Українська служба Бі-Бі-Сі


powered by lun.ua