Мороз згодний на реформу Кучми. Але за умови пропорційних виборів

П'ятниця, 15 серпня 2003, 12:16
Лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз "може погодитися" на перетворення України на парламентську республіку, але за умови проведення виборів на пропорційній основі до "всіх ланок і законодавчого, і представницьких органів влади".

Про це Мороз заявив в інтерв'ю радіо "Свобода". "Якщо буде внесена така пропозиція, то мову треба буде вести про те, який парламент це все робитиме", - зазначив лідер СПУ.

На думку Мороза, якщо буде пропозиція про зміну політичної системи, то, "треба буде вносити зустрічну, треба буде проводити на суто пропорційній основі вибори до місцевих органів влади і до ВР, і тоді можна буде говорити про обрання президентом того, кого винесуть уже на розгляд нові депутати".

Один з лідерів опозиції зауважує, що проведення виборів на пропорційній основі є обов'язковою умовою парламентської республіки. "Тоді це можна розглядати, як прийнятний варіант, а якщо говорити про внесення змін до конституції і нинішній парламент буде обирати президента, я з цим категорично не згоден", - заявив Мороз.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua