Українці будуть судитися з Медведчуком?

Вівторок, 19 серпня 2003, 17:49
Світовий конгрес українців може подати позов до адміністрації президента України у зв'язку з ненаданням приміщення Українського дому для проведення VIIІ з'їзду організації.

Як повідомив агентству UNIAN президент СКУ Аскольд Лозинський, з квітня цього року оргкомітет планував провести з'їзд Світового конгресу українців в палаці мистецтв "Український дім", який є структурною одиницею Національного комплексу "Експоцентр України" і підпорядкований Державному управлінню справами адміністрації президента України.

Для цього 15 квітня цього року між Українським домом та оргкомітетом VIII конгресу СКУ було укладено договір і внесено завдаток за оренду приміщення у сумі 37 тисяч гривень.

Але, зазначив Лозинський, за два тижні до проведення з'їзду керівництво Українського дому повідомило організаторам, що в приміщенні Дому ще триває ремонт, рішення про пришвидшення якого може прийняти лише адміністрація президента.

Як повідомила керівник прес-служби "Експоцентру України" Ольга Берека, у приміщенні Українського дому дійсно проводились планові ремонт та реконструкція ескалаторів та ліфтів, а також вентиляційних систем та систем опалювання.

За її словами, керівництво Українського дому за підтримки Державного управління справами АПУ скоротило терміни планових ремонтних робіт і погодилось надати приміщення для проведення конгресу СКУ. Але, повідомив Лозинський, представники оргкомітету з'їзду попросили главу адміністрації президента Медведчука надати письмові гарантії такого рішення. Проте, згоду надати такий документ адміністрація президента висловила вже після того, як оргкомітет уклав угоду про проведення з'їзду у Будинку вчителя, сказав президент СКУ.

Також президент СКУ повідомив, що тільки після того, як оргкомітет "пригрозив" подати до суду на Український дім, організаторам конгресу повернули завдаток за його оренду.

Лозинський заявив, що він "особисто шукатиме можливість подати судовий позов до глави адміністрації президента України Медведчука через завдані оргкомітету конгресу СКУ та йому особисто матеріальні збитки". Водночас, Лозинський повідомив, що рішення про подання судового позову до адміністрації президента України прийматиме Секретаріат Світового конгресу українців, який братиме до уваги можливість зашкодити таким позовом міжнародному іміджу України.

Президент СКУ також відзначив, що судове засідання з цього питання відбуватиметься не в українському суді, оскільки "тут неможливо справедливо вирішити це питання".

18-21 серпня 2003 року вперше в історії Світового конгресу українців його з'їзд відбувається у Києві - сім попередніх були проведені у Нью-Йорку та Торонто.

СКУ був заснований 1967 року в Нью-Йорку та об'єднує понад сто українських громадських організацій в 25 країнах.

powered by lun.ua
Усі новини...